Skip to content
songkran2

Tais on aprillis päike maale kõige lähemal ja seda on tunda siis igal sammul.
13.aprillil pühitsetakse Tais aasta suurimat püha – Songkrani festivali, mis tähistab budistliku kalendri uut aastat.

Tänapäeval aga vahetub Tais aastanumber nagu mujalgi maailmas – 1. jaanuaril. Hetkel on Tais 2562. aasta.
Songkrani sisuks on üleriigiline veesõda ja pidustused. Kui kuumusenäitajad küündivad üle 40 kraadi, siis on ju ühe ägeda veesõja mahapidamine nagu vesi sütele.
Songkrani ajal on mehed, naised, lapsed, isegi vanurid varustatud pisemate ja suuremate veekahuritega, millega üksteist rõõmsalt veega üle lasta. Kogemustega Songkranitajad võtavad kaasa varuvee, mida kantakse seljakotis või paagiga nagu ranitsana seljas. Telefonid, raha ja kõik muu vett kartev pannakse vastavasse veekindlasse kiletaskusse ja sügavale põue. Selle festivali käigus ei jää teile selga ühtegi kuiva riideeset. Ei aita isegi vihmakeep, sest alati leidub mõni tore tegelane, kes teile jää-külma vett särgi kraevahele vahele kallab. Naistel pole mõtet sellel päeval põhjalikku meiki peale panna, sest see saab väga kiiresti veesõja käigus maha pestud.
Põhilistel peotänavatel toimuvad suurimad veelahingud, kus igal sammul on jällegi üks mõnus dušš garanteeritud.

Kui aga soovite ise sellest veesõjast osa võtta, siis ärge varustusega koonerdage. Veepüss peaks olema vähemalt 1,5-7,5 liitrise paagiga ja mida võimsam seda parem. Samas tuleb arvestada, et mida võimsam veekahur, seda rohkem ühe päästikuvajutusega vett kulub ja seda tihedamalt tuleb paaki täita. 7,5 liitrise paagiga veekahur, laseb ühe päästiku vajutusega välja kuni 1 liiter vett. 1,5 liitrise paagiga kuni 200g. Veepüsside võimsused on üldjuhul neile peale märgitud: 1500/1,5l, 5500/5,5l, 7500/7,5l jne.

Täita saab neid veekahureid igal pool, kaubanduskeskuse WC-d, basseinid, merevesi, suured veetünnid tee ääres jne. Põhilistel lahingutänavatel aga on täitmine tasuline ja maksab kuni 10bahti kord.
Vahest tullakse teile ligi ja määritakse mingit valget piparmündi järgi lõhnavat pulbrit teile põskedele, siis ärge ära ehmatage. Tegu on nn. seebipulbriga, mis kuulub samuti Songkrani traditsioonide juurde.
Tegelikult sümboliseerib Songkrani ajal seebipulbri peale määrimine ja veega üle kallamine eelmise aasta pattude ja kõntsa mahapesemist. Uude aastasse tulete juba puhtana ja säravana. 🙂