Skip to content
11427188_709963272459213_634381286397613602_n

Kui sa pole kunagi varem Phuketil viibinud, siis ei oska sa ette kujutadagi mida oodata, kui välja arvata need kadedust tekitavad ilusad pildid, mida inimesed reisi ajal igapäevaselt interneti keskkonda teistele vaatamiseks postitavad.

Siin on koostatud Sinu jaoks lühike ülevaade, mis sisaldab 10 huvitavat fakti Phuketi kohta.

See ei räägi sulle kõigest , mis Phuketiga seotud on, kuid saad alustuseks kerge ülevaate ja põhilise info.

1) Phuket

Phuket on saar kui ka üks suuremaid maakondi Taimaal. Phuket on umbes poole Hiiumaa suurune -539 ruutkilomeetrit, pikkus 48 km põhjast lõunasse, laius 21 km idast läände. Saar asub pealinnast Bangokist 862km kaugusel. Pealinn on Phuket Town. Saar asub Tai edela rannikul Andamani meres ja on ühenduses maismaaga Sarasini silla kaudu. Valuuta on Tai Baht ja elektripinge on 220 volti. Enamus rahvastikust moodustavad budistid. Phuketil on rahvusvaheline lennujaam mis teenindab enamus rahuvsvahelisi lende.

2)Phuketi nimi ja ajalugu

Phuketi hääldatakse ´Pooket´ ja algupärane nimi oli Jungceylon, mis on ka hiiglasliku Jungceyloni kaubanduskeskuse nimi Patongis. Pealinn enne Phuket Towni oli Thalang, mis ei ole kaugel lennujaamast. Saare põhisissetulek on turism, aga tina kaevandused panid Phuketi kaardile juba 16.sajandil. Terve Kathu kaevandusmuuseum on ehitatud eraldatud asukohta, et säilitada tinakaevandus ajalugu. Lateks, ananassid, külmutatud kala, kašupähklid ja palmiõli ok samuti lisasissetulekud.

3) 35 Phuketi randa

Kõige kenamad liivarannad on Phuketi lääne rannikul, millest kõige populaarsemad ja rahvarohked on Patong, Karon, Kata, Kamala ja Bangtao, aga mõned rannad on saare põhja osas veel rahulikud: Naithon, Maikhao ja Haad Sai Gaew. Idarannik on kaetud mangroovidega, lõuna rannik on kivine kui välja arvata mõned peidetud rannad nagu näiteks Laem Ka. Idarannikul on kaunis vaade lähedal olevatele saartele.

4) Põhilised Linnad

Pealinn on ´´ Phuket City´´ aga enamus kutsuvad seda “Phuket Town´´. Linna keskne Thalangi tee on UNESCO pärandi alla kuuluv, koos oma mitme Sino Portugali ajastu häärberi ja kodupoodidega, kaasaarvatud mõned juveelid nimega ´Baan Chinpracha Maja Muuseum´, `China Inn´, Thai Hua Muuseum ja hiljuti renoveeritud ´Blue Elephant Restoran´.

Teine suurim linn on Patong mis kasvab iga hetkega.

5) Ööelu

Phuketi ööelu on väga unikaalne, põhitegevus toimub Patongis, kuid on samuti aktiivne Kata Beachil ja Karon Beachil. Peaaegu iga rand omab vähesel määral oma ööelu, kuid „Soi Bangla“ Patongis on kuumim koht kogu saarel. Sulgemisaeg peaks olema kell 2 öösel, kuid pidu kestab kõvasti kauem. Populaarseimad peokohad on nn. „õllebaarid“ ja krikuulsad Go Go baarid, kuid ka erinevad ööklubid.

6) Pidustused ja Festivalid

Phuketi „Vegeterian Festival“ , mis toimub Hiina kalendri järgi 9. kuul oktoobris 1.-9. kuupäevani. Aprillis toimuv „Songkran“ on vahva sündmus lõbutsemiseks ja veesõja pidamiseks kogu terve päeva ning pidutsemiseks läbi terve öö. „Loy Kratong“ toimub Tai kuukalendri järgi Novembris täiskuu ajal 12.kuul. Seda tähistatakse lastes lastes vette väikesed parvekesed, mis on tehtud palmilehtedest, viirukitest ja lilledest. Jaanuari lõpus toimuv „Old Phuket Festival“ ja Hiina uusaasta tähistamine on suurimad paraadidega sündmused linnas. Samuti lõbus „The Phuket Gay Festival“ toimub 24.-28.aprillil.

7) Vaatamisväärsused

Phuketi kõrgeim punkt on Radar Hill, millelt on hämmastav vaade Patongile ja Chalongile, teised populaarsed kõrged vaatega kohad on näiteks kuulus Suur Buddha, Kao Rang Hill ja Karoni vaatepunkt. Wat Chalong on enim külastatud tempel ja Prompthepi neem on kõige lõunapoolseim vaatepunkt. „Heroines monument“ on teel lennujaama ja on kahe õe mälestuseks püstitatud monument, kes alistasid 1785. aastal birmalased. Kuulsamad filmid, mis on Phuketil valminud: „James Bond“ filmiti Phang Nga lahes oleval saarestikul, mida nimetatakse nüüd James Bond saarteks, film nimega „On On Hotel“ filmiti Phuket Townis ja muidugi „The Beach“ , mis filmiti Koh Phi Phi saarel, lisaks kasutati filmis „Heaven and Earth“ Baan Chinpracha lossi.

8) Kliima

Parim aeg Phuketi külastamiseks on tavaliselt Detsembri ja Märtsi vahel kui keskmine temperatuur on umbes 26˚C. Kõige kuumemad kuud on Märts ja Aprill kui temperatuur tõuseb 35 kraadini ja mil Songkran festivaliga tähistatakse vihma hooaja algust. Vihmane hooaeg on (tavaliselt) Maist Oktoobrini aga ka sel ajal on palju selgeid päevi ja talutavat temperatuuri. Nn. vihmahoojal on palju asju mida teha, rääkimata suurepärastest hindadest hotellides. Meri on üsna karm sel ajal ja ujumine pole soovitatav, lisaks tekivad seal rannikuhoovused, mis on kogenematutele ujujatele ohtlikud.

9) Toit

Tai toit on üle maailma kuulus ja kohalike restoranide proovimine peaks kindlasti olema üks Su Tai kogemustest. Phuketil pakutav toit on üldiselt vürtsikam kui mujal Taimaal. Populaarsed road on Tom Yum Koong(Vürtsikas ja tšilline hapu kreveti supp), Tom Ka Kai ( Kanasupp kookosepiimaga), Som Tam (Roheline papaya salat), Hor Mok (kala vahukreem), Kuay Tiew (Nuudlisupp), Pad Thai ja palju muud. Kui sa ei talu vürtsikaid toite, ütle lihtsalt ´´Mai Pet´´(mitte vürtsikas). Phuket on kuulus ka oma imeliste mereandide poolest!

 10) Phuketi ümbrusest

Phang Nga lahe ääres ootavad Teid imelised paekivi kaljud ja kuulus James Bondi saar on umbes 75 km Phuketilt kirde poole, nagu ka Koh Panyee, kus on küla mis on tervenisti toigastele ehitatud. Silmailu pakkuvad Phi Phi saared on 46 km kagu poole ja läbipaistva mereveega Similan saared on 120 km Phuketil loe poole. Khao Lak asub 100 km eemal ida rannikul, ületades Phuketti ühendava silla. Krabi on 150 km sõidu kaugusel ida rannikul, möödudes Khaosoki rahvuspargist.