Skip to content

Phuketi turud on suurepäraseks võimaluseks vähese vaevaga kohaliku eluga lähemat tutvust teha. Turud on saarel igal pool, igas kogukonnas ja igas külas on oma turg, suur või väike, püsiv või ajutine. Mõned turud on päevased ja enamasti avatud pärastlõuna lõpuni, mõned on lahti ainult kindlatel nädalapäevadel. Paar turgu paiknevad kenades ja puhastes betoonist hoonetes, näiteks nagu Banzaani turg, aga enamik on põllule püsti pandud puidust keppidest ja plastiklinadest ehitised.

Kohalikud turud on lõbusamad kui linnaturud. Teil on võimalik avastada rohkem ebatavalisi juurvilju ja toite. Ärge laske liha “toorel” välimusel ennast häirida, see on värskem, kui supermarketis kunstliku valguse käes ja antiseptilises pakendis pakutav. Turu ühes osas müüakse värsket kraami, teises toidu- ja maitseaineid ja koha peal valmistatud roogasid, kaugemalt leiate ka riidekraami, kodu- ja kokandustarbed ning kodumajapidamises vajamineva, näiteks mägede kaupa plastikkonteinereid ja ämbreid. Leidub isegi teise ringi jalanõusid! (Kas jalanõud võivad olla teise ringi omad?)

Tai puuviljade nurgakesed on Phuketi turgudel alati populaarsed, te tunnete ära umbes kaks kolmandikku pakutavast, olenevalt sellest, kui palju te reisinud olete.

Kõige lõbusamad on suurte okastega haisvad durianid, neid on lõhnast juba kaugele tunda, ja nende koledad sugulased “jackfruitid”, mis võivad olla isegi suuremad, aga mitte nii kirbe lõhnaga. Nunnude lillade draakoniviljade nimi kõlab küll natuke hirmutavalt, aga tegelikult on see vili üsna maitsetu; kollane tähtvili ei näegi tähe moodi välja… kuni see viiludeks lõigata.

Pakkuda on ka kõiki klassikalisi Tai puuvilju: Mangustane, rambutane ja longanikse. Juurviljade ala on väga huvitav… pärast kõiki Taimaal elatud aastaid pole mul endiselt aimugi, mida pool sellest rohelisest kraamist endast kujutab. Enamasti näeb see välja nagu keegi müüks oma tagaaia umbrohtu. Kui te soovite proovida kohalikku lemmikut, siis ostke “Sa Tori” ehk haisvaid ubasid. Saatke kindlasti mulle nende kohta tagasisidet.

Liha- ja kalaletid on kõige tugevama lõhnaga (loe: kõige haisvamad). Merihundid vingerdavad isegi tunde pärast veest välja tõmbamist, karbid sülitavad teie peale ning lihatükid ripuvad teie nina all nagu jõulupärjad. Kui te pärast seda ikka veel näljane peaks olema, siis minge toidu valmistamise alasse, kus teil on võimalik näha, kuidas kohalikke roogasid valmistatakse. See on tõeline meelelahutus ja toite on tore proovida, eriti Mang Da Nad, praetud veeputukaid.

Banzaan Fresh Market Patongis